Форма:
Ціна:
Місце посадки:
Колір листя:
Особливості дерев:
Вид саджанця:
Контейнер:
Розмір:
0
Корзина

Туя Купити тую Туя ціна

Туя Вудварді (Thuja Woodwardii)

Сучасний ландшафтний дизайн не можна уявити без хвойних чагарників і дерев. До таких дерев відноситься і туя, яка отримала другу назву - життєве дерево. Серед усього різноманіття сортів особливо виділяється Вудварді.

Туя Вудварді

Ціна від 50 грн

Є в наявності

К-сть
15+ Запитувати у менеджера Купити
25+ Запитувати у менеджера Купити
50+ Запитувати у менеджера Купити

Опис, фото і особливості виду

Туя Вудварді відноситься до декоративного сорту вічнозелених дерев, належить сімейству Кипарисові.

Рослина характеризується карликовими розмірами і округлою формою крони. Дерево по зовнішньому вигляду нагадує невеликий кущ, висотою не більше 0,5 м. Дорослі рослини, яким старше 10 років, виростають до 2,5 метрів у висоту.

В Європі туя Вудварді з'явилася в 20 столітті, її привезли зі Східної Азії. З Європи дерево було завезено і в Росію.

Основною особливістю культури є куляста форма дерева, що привертає увагу кожного. Відтінок пагонів яскравий, насичений. Може коливатися від яскраво-зеленого до темно-зеленого.

Характеристики

 1. Форма. Перші 10 років туя Вудварді вирізняється круглою формою крони. З віком пагони туї розростаються в сторони, через що крона набуває яйцевидної форми. Якщо не обрізати своєчасно пагони, крона втратить свою форму.

 2. Розміри. До 10-річного віку туя Вудварді не росте більш 65-70 см. Надалі дерево може витягнутися до 2 метрів, а при хорошому догляді і тривалому зростанні рослина дійде до 3 метрів у висоту. У діаметрі туя також досягає трьох метрів.

 3. Швидкість зростання. Туя Woodwardii зростає дуже повільно. У рік додається приблизно 5-7 см у висоту і діаметрі. Через 10 років швидкість росту збільшується - кожен рік виростає до 15 см вгору. Культура здатна рости протягом 150 років.

 4. Пагони. Культура характеризується густими плоскими пагонами, відтінок яких може бути як світло-зелений, так і насичений зелений. Пагони ростуть настільки близько один до одного, що створюється враження, ніби перед нами знаходиться суцільна зелена сфера. Відростки у туї Вудварді дуже щільні, жорсткі.

 5. Корінь. Коренева система у туї Вудварді потужна, розташовується на поверхні грунту. З кожним роком коріння стають товщі, все більше поглиблюються в грунт.

 6. Хвоя. Хвоя туї лускатого виду, темно-зелена. На пагонах розташовується густо.

 7. Кора. Кора у цієї рослини слабка розвинена, тонка, але при цьому щільно тримається на стовбурі.

 8. Шишки. Вони є плодами дерева і носіями насіння. З'являються тільки після 10 років розвитку культури. Шишки характеризуються довгастої формою, складаються з декількох лусочок, розташованих одна навпроти іншої.

 9. Світло. Для посадки туї рекомендується вибирати добре освітлене місце. Цей різновид може перенести півтінь, проте в таких умовах її зовнішні якості погіршуються: хвоя тьмяніє і росте не так густо.

 10. Грунт. Вудварді віддає перевагу легкому родючому грунту з низькою кислотністю. При цьому в субстраті повинен бути присутнім дренажний шар. Грунт постійно повинен бути злегка зволоженим.

Посадка і догляд за туєю західною Вудварді

Висаджувати деревце необхідно в весняний період, щоб до зими воно встигло вкоренитися. Можна висадити і восени, але робити це потрібно на початку вересня.

Відстань між рослинами дотримується приблизно 70-100 см. Перед посадкою грунт потрібно перекопати від бур'янів.

ДОВІДКА! Багато садівників заздалегідь викопують яму для туї Woodwardii (на день раніше), щоб вона встигла насититися киснем.

Розмір викопаної лунки безпосередньо залежить від розміру кореневищ. Яма повинна бути на 15 см більше в ширину і на 30-40 см більше в глибину.

УВАГА! Кореневу шийку не можна поглиблювати, вона повинна перебувати на 2 см вище від рівня землі.

Молодий саджанець спочатку ставлять у воду. Коли в ній з'являться бульбашки повітря, відросток можна переміщати в грунт. Після посадки грунт рясно зволожують, злегка утрамбовують субстрат і досипають його до потрібного рівня.

Подальший догляд

 • Зволоження грунту. Цю процедуру потрібно проводити щотижня - під одне дерево виливається 10-15 відер води в залежності від розмірів дерева. У посушливу погоду полив проводиться двічі на тиждень. Після поливу грунт потрібно розпушити. Роблять це акуратно, заглиблюючись не більш 7-10 см, так як є ризик пошкодити поверхневі корені. Туя Woodwardii добре реагує на регулярне обприскування.

 • Підживлення. Воно необхідне для розвитку красивого дерева. Перший раз добрива вносяться при посадці - в яму кладуть органічні добрива. Наступного разу цю процедуру проводять через 2 роки. Вносити підгодівлю найкраще після розпушування грунту.

 • Обрізка. Перші 10 років туя сама формує красиву крону. Рідкісна обрізка потрібна тільки в санітарних цілях. Після 10 років обрізку проводять регулярно - чим частіше вона відбувається, тим густіше росте дерево. Щоб зберегти гарну рослину, при обрізанні залишають по 1/3 кожного стебла.

Туя Вудварді в ландшафтному дизайні

Цей вид туї універсальний і може використовуватися як самостійно, так і в зелених композиціях.

 • Вудварді відмінно виглядає на критих і відкритих терасах, а також лоджіях. Вона може служити акцентом при створенні альпійської гірки.

 • Туя західна може виступати чудовим живим бордюром, висадженим уздовж доріжок або підпірних стін.

 • При створенні ландшафтного дизайну Вудварді добре поєднується і одночасно контрастує з високими деревами.

 • Західний різновид часто міксують з іншими видами низькорослих хвойних - виходить природний, але в той же час ретельно продуманий дизайн.

Хвороби і шкідники

Як і інші хвойні, Туя Вудварді страждає від наступних хвороб і шкідників:

 1. Фітофтора. Кора при ураженні стає м'якою, з'являються білі і рожеві плями. При цьому корені починають гнити, а крона втрачає свою форму. При ураженні фітофторою рослина видаляється разом з грунтом.

 2. Гриб трутовик. Характеризується наростами грибів на пагонах дерева. Також загниває кора. При захворюванні обрізають уражені ділянки. Однак це не завжди допомагає врятувати дерево.

 3. Цитоспороз. Атакують стебла і хвою. Допоможе боротися з грибком бордоська рідина і картоцид.

 4. Попелиця, моль і павутинний кліщ. При їх ураженні хвоя стає помаранчевою, бурою, а з часом повністю осипається. Пагони також сохнуть. При ураженні кліщем на поверхні туї Вудварді з'являється помітний наліт. На ранніх стадіях ураження від шкідників позбуваються мильним розчином. При сильному ураженні застосовуються інсектициди.

Висновок

Туя Вудварді зростає дуже повільно, проте від цього не втрачає своєї привабливості і ефектності. До того ж, вирощування дерева не вимагає особливих знань і умінь, тому під силу навіть початківцю садівнику.

Подібні товари
Туя Смарагд Туя Смарагд
Туя Брабант Туя Брабант
Туя Даніка Туя Даніка