Форма:
Ціна:
Місце посадки:
Колір листя:
Особливості дерев:
Вид саджанця:
Контейнер:
Розмір:
0
Корзина

Туя Купити тую Туя ціна

Туя японська

Туя Стендіша від 67 грн

Туя японська (Стендіша, thuja standishii) - це зелена і пухнаста рослина, яка невибаглива у догляді. Це дерево є відмінним зразком присадибного живоплоту. Дуже добре підходить для сезонних дачників. Рослина користується великою популярністю серед міських ландшафтних дизайнерів. Туя Стендіша прекрасно підходить для оформлення різних парків, скверів і для обрамлення тротуарів.

Опис, переваги та особливості

Природним чином цей вид туї росте в складі змішаних лісів Японії в горах о. Хонсю. Висота над рівнем моря в цьому місці становить від 1000 до 1800 м.


Місцеве населення використовує рослину не тільки в декоративних цілях. Тут з туї виробляють високоякісну деревину.


У Західну Європу це хвойне вічнозелене дерево було завезено в XIX столітті. З того часу його почали активно використовувати як декоративну рослину.


Японська туя - це дуже ароматне дерево, так як від деревини і хвої виходить приємний лимонно-евкаліптовий аромат.


Висота дерева варіюється від 6 до 18 м. В природному середовищі існування може вирости ще більше. Якщо для його зростання були створені всі необхідні умови, то воно досягне своєї максимальної висоти за 300 років.


Крона у туї широко-пірамідальна. У цього виду рослини лущиться кора, яка має мідно-коричневий або ж червоно-коричневий відтінок. Пагони, як і листя, трохи плескаті. У нижній частині гілок сріблястий колір. У дерева овальні шишки темно-коричневого кольору, а їх довжина становить від 8 до 10 мм.


Що стосується морозостійкості туї, то вона досліджувалася в умовах Заполяр'я. Після посадки дерево thuja standishii виросло до 40 см, на що пішло 6 років. Дерево добре росте на чорноморському узбережжі Кавказу, де було визнано перспективною декоративною культурою. Не підходить йому південний берег Криму, так як там посуха, через яку рослина буде повільно рости. За 30 років воно зможе вирости до 3 м у висоту. Якщо тую японську посадити в Києві, то за 18 років вона виросте до 180 см. А в Санкт-Петербурзі дерево взагалі вимерзне.

Вирощування туї японської

Дерево не особливо вимогливе до умов зростання. Стійко переносить весь тягар міських умов. Найчастіше культивується у відкритому ґрунті. У туї відмінні можливості для озеленення різних об'єктів.


Незважаючи на велику різноманітність видів дерева, розмноження, правила посадки та догляду залишаються однаковими.


Щоб вирощування було успішним, необхідно правильно вибрати місце для посадки. Завдяки цьому, здоровій рослині потрібний мінімальний догляд в майбутньому.


Якщо дерево не буде отримувати належного догляду, то це погано позначиться на його декоративності. Хвоя стане тьмяною, рідкісною, у неї з'явиться багато зайвих шишок, тому дерево не буде таким привабливим.

Розмноження туї Стендіша

Дерево розмножується як вегетативно, так і насінням.


Насіння дерева дозрівають восени, коли починається період цвітіння туї. Посадка проводиться навесні, а насіння повинні бути стратифікованими.


Якщо рослина розмножувалася насінням, то в підсумку вийде хороший матеріал, але не завжди він відповідає сорту. Тільки деякі види дерева повністю повторюють материнські ознаки. Інші ж сорти утворюють гібриди і форми, які схожі на природні. Через це садові форми рослини прийнято розмножувати вегетативно.


Зробити це можна 3 різними методами:

  1. Горизонтальними відводками;
  2. Розподілом;
  3. Живцюванням.

Посадка і догляд

Кожен сорт рослини thuja standishii дає насіння. У туї японської є шишки, в яких розташовується по дві насінини. Вони починають дозрівати восени і придатні для розмноження.


Саджанець з насіння дерева буде виростати на протязі 5 років. Але в такому разі він буде вирощений на місцевому ґрунті, тому це добре позначиться на його пристосованості до умов даної території.


Перед проведенням посадки необхідно вибрати відповідне місце. Воно повинно бути відкритим для сонячних променів, а також мати хороший і поживний грунт.


Здійснювати посадку рекомендується навесні. Глибина висіву становить 5 см. Після цього місце посадки слід засипати шаром хвойної тирси. Дерево сходить дуже швидко, а також рясно. Але спочатку воно потребує захисту від сонця. Паростки туї дуже ніжні. Через це потрібно бути уважним і акуратним при прополюванні, а також на відкритому сонці сходи дерева можуть загинути.


Землю необхідно регулярно зволожувати і рихлити. Молоді дерева слід удобрювати гноєм сумішшю, яку розводять з водою в пропорціях 1:20.


Щоб провести розмноження відростками, необхідно запастися живцями від пагонів, яким близько 2-3 років. Але якщо немає терпіння чекати, то можна посадити і річний напівздеревілий відросток, тільки в такому випадку він обов'язково повинен бути замість зі шматка старого дерева.


Живці необхідно обробити гетероауксином. Для кращого вкорінення рекомендується використовувати суміш, яка складається з рівних частин торфу і дернової землі.


Живці потрібно садити на глибину приблизно в 1,5-2,5 см. Займатися вирощуванням саджанців рекомендується в теплиці, так як в такому випадку вони будуть захищені від високої вологості і сонця.


Що стосується догляду, то в першу чергу туї необхідно забезпечити регулярний полив. Дерево дуже любить дощування. Незважаючи на те що дерево є тіньовитривалим, воно краще росте на сонці і в півтіні. Особливо це стосується декоративних сортів.


Садівникові потрібно стежити за вологістю землі і не допускати, щоб молоді рослини були перегодовані. Це загрожує тим, що вони почнуть дуже швидко рости, через що втратять свою оригінальну форму.


Щоб формування крони проходило краще, навесні деревце потрібно чистити від зайвих і сухих гілок.


Туя японська добре переносить пересадку. Це обумовлено тим, що у неї компактна коренева система. Це дає можливість експериментувати з місцем її зростання. Також рослина відмінно переносить формуючу обрізку.


Що стосується підгодівлі, то проводити її необхідно з ранньої весни, навіть коли ще лежить сніг. У такому випадку використовуються азотні добрива. Наступна підгодівля проводиться в червні, але вже калійними добривами. У разі бідного грунту рекомендується використовувати фосфорні добрива. Але підгодівлі не повинно бути занадто багато.

Туя японська в ландшафтному дизайні

Так як дерево добре переносить стрижку, то його часто використовують для озеленення територій разом із туєю західною. Цю рослину садять уздовж парканів, а також біля входу в будинок. Жива огорожа, яка зроблена з туї японської, виглядає дуже красиво.


Дуже часто, туя японська застосовуються для створення топіарних форм, або використовується як кімнатна рослина. Їх можна побачити в рокарії, кам'янистих садах, в солітерних і групових посадках.


Однак не варто перезавантажувати земельну ділянка цією рослиною. Так як вона все-таки виділяється на тлі інших дерев, тому ділянка може вийти дуже похмурою.


Туя японська - невибагливе хвойне вічнозелене дерево, батьківщиною якого є Японія. У наших краях активно використовується в ландшафтному дизайні.

Популярні запитання

🌲 Яка висота дерева та як швидко воно росте?
Туя японська росте до 18-20 метрів в українських кліматичних умовах. Середня швидкість зростання туї японської - 10 см в рік.
🌲 Чи можна використовувати тую японську в ландшафтному дизайні?
Так, звичайно. Туя Японська дуже вдало поєднується з дрібними кущами та стає неодмінним атрибутом будь-якого саду. Вона часто використовується в якості живої загорожі, адже має прекрасний насичений темно-зелений колір і гарний вигляд.
🌲 Чи є туя японська вибагливою в догляді та посадці?
Ні, даний сорт є невибагливим, проте вимагає певного мінімального догляду та стандартів в процесі посадки. Детальніше, Ви про це зможете прочитати у нас на сайті.