Форма:
Ціна:
Місце посадки:
Колір листя:
Особливості дерев:
Вид саджанця:
Контейнер:
Розмір:
0
Корзина

Туя Купити тую Туя ціна

Туя Тедді (Thuja Teddy)

Туя Тедді - це вічнозелений багаторічний чагарник, який стане прикрасою будь-якого саду. Він буде не тільки радувати око, але і очищати повітря навколо місця свого зростання.

Туя Тедді

Ціна від 41 грн

Є в наявності

К-сть
15+ 41 грн Купити
20 см 180 грн Купити
25+ Запитувати у менеджера Купити
30+ Запитувати у менеджера Купити
40+ Запитувати у менеджера Купити

Опис рослини і особливості посадки

Щоб чагарник прожив довго необхідно підібрати правильне місце. А також орієнтуватися на рекомендований час посадки.

Місце для посадки

Місце для посадки вічнозеленої туї Тедді має володіти такими якостями:

 1. Невелика півтінь або місце, яке добре освітлюється.

 2. Чагарник повинен отримувати достатню кількість сонячного світла, але краще в розсіяному вигляді.

 3. Вибираючи місце, слід взяти до уваги «розу вітрів». Рослина не переносить сильних північно-західних вітрів і прямих протягів.

 4. Грунт повинен бути дренованим, пухким і в міру вологим. Щільний грунт погано впливає на розвиток туї Тедді. Також не підходить глинистий грунт.

 5. Слід забезпечити своєчасний відхід води. Для цього добре висадити тую на місцевості де є невеликий похил.

Час посадки

Висадка саджанців у відкритий грунт проходить з квітня по жовтень і залежить від місцевості і кліматичних умов.

Характеристики

Туя Тедді - декоративна вічнозелена рослина - чагарник кулястої форми. Цей сорт туї (з сімейства кипарисових) виведений не так давно і є карликовим. Свою назву чагарник отримав завдяки своєму зовнішньому вигляду, що нагадує всесвітньо відомого плюшевого ведмедика Тедді.

Розміри (висота і ширина)

Зростає чагарник до десяти років. Його висота не буде перевищувати 30-50 сантиметрів. Рослина додає у зрості щороку лише по 2-3 сантиметри.

Пагони

Пагони туї Тедді тонкі і дуже щільно розташовані. Вони усипані м'якими листочками, схожими на голки. Чим старше стає рослина, тим більше листочки починають нагадувати лусочки.

Хвоя

Колір хвої блакитно-зелений. В осінньо-зимовий період листя може набути жовтого або бронзового відтінку. Навесні колір повертається в норму. У період листопада (кожні 2-3 роки) хвоя опадає.

Діаметр крони

Куляста крона рослини, сформована з пагонів, не перевищує в своєму діаметрі 40-50 сантиметрів.

Коренева система

Коренева система рослини розгалужена, розташована поверхнево. На це варто звернути увагу, доглядаючи за багаторічним чагарником.

Світло

Це світлолюбний чагарник. Але, тим не менш, може пристосуватися до різних умов. Вільно виносить як тінь, так і кілька годин під прямими променями сонця. Може виростати в півтіні.

Волога

Туя Тедді - Вологолюбний чагарник, який не переносить сухість грунту і повітря.

Догляд за туями Тедді

Догляд за туями Тедді досить простий і багато знань не потрібно.

Полив і мульчування

Основні моменти:

 1. Грунт повинен бути завжди зволоженим. Чагарнику постійно необхідно заповнювати запаси вологи, так як йде часте випаровування.

 2. Поливати чагарник слід у міру підсихання верхнього шару грунту. Особливо поки рослина молода.

 3. Зволоження грунту 8-10 літрами води в тиждень вважається нормою. Якщо на вулиці жарка погода, то слід збільшити поливи до 2-3 разів на 7 днів.

 4. Рослині для підтримки яскравого забарвлення крони необхідно періодичне зрошення. Якщо проводити його регулярно (в ранковий і вечірній час 2-3 рази в 7 днів), то крона буде радувати яскравим забарвленням і свіжим ароматом хвої.

 5. Якщо у туї буде нестача вологи, то вона може пожовтіти, а крона - зрідіти.

 6. Пристовбурні кола необхідно мульчувати відразу після поливу. Для мульчі підійде: торф, деревна кора, компост, тріска або покошена трава.

 7. Завдяки мульчуванню відпаде потреба в постійному розпушуванні грунту і прополці. А теж завдяки мульчі волога буде утримуватися в грунті довше.

 8. Якщо проводиться мульчування, то кількість поливів знижують.

Розпушування і прополювання

При проведенні розпушування і прополки західної туї слід звернути увагу на:

 • Коли грунт не замульчувати, то розпушування та прополювання проводиться після кожного поливу або опадів.

 • Розпушування має бути неглибоким, щоб не пошкодити коріння.

 • Прополка необхідна для того, щоб бур'яни не забирали необхідну туї Тедді вологу.

Підживлення і обрізка

Що потрібно знати про підгодівлі і обрізку багаторічної туї Тедді:

 • Для повноцінного розвитку рослини буде достатньо одного весняного підживлення в рік.

 • Добриво слід вносити в квітні-травні, під час поливу.

 • Для підгодівлі вічнозеленої рослини слід вибирати спеціальний мінеральний комплекс, спрямований на добриво хвойних дерев і чагарників.

 • Хорошим варіантом для добрива є «Нутрісол». Цей комплекс містить в собі необхідні мікроелементи для розвитку і зростання хвойних рослин. Такі як: залізо, калій, магній, марганець, фосфор і цинк. Для підгодівлі одного дорослого куща слід взяти 60 грам комплексу і розчинити у воді.

 • Замінити спеціальний комплекс можна мінеральним добривом - нітроамофоски. Її використовують в кількості 30-40 грам на квадратний метр. Але при його використанні в осінній період слід додати калійно-фосфорне добриво.

 • Якщо під час розпушування грунту додати торф або компост, то це буде додаткове харчування для рослини.

 • Через повільне зростання туї Тедді сферична крона рослини формується самостійно, тому регулярна обрізка для формування не потрібна.

 • Але ранньою весною, починаючи з 2 року життя рослини, щорічно слід проводити санітарну обрізку крони. При її проведенні слід видалити пошкоджені і сухі гілочки. А також підрізати занадто довгі пагони, які вибиваються з кулястої форми.

 • Важливо пам'ятати, що при проведенні санітарної обрізки можна видаляти більше 1/3 частини молодих пагонів.

Шкідники і хвороби туї західної Тедді

Туя, що належить до хвойних культур, дуже рідко піддається нападу комах, а також має імунітет до більшості захворювань. Але виключення все ж є.

Велику небезпеку для рослини несуть грибкові захворювання. Такі як:
 • буре шютте;
 • фузаріоз;
 • Цитоспороз.

Як тільки стають помітні перші ознаки грибкового захворювання, слід негайно обробити рослину фунгіцидами з вмістом міді. Слід звернути увагу на те, що фунгіцид повинен підходити саме для обробки хвойних рослин, зокрема - туї. Такими вважаються:

 • топсин;
 • хом.

Для профілактики грибкових захворювань можна використовувати фундазол або бордоську рідину - це препарати системної дії.

Для того щоб запобігти грибковим захворюванням рослини, ранньою весною її можна обробити будь-яким протигрибковим препаратом.

Шкідник, який все ж схильний до туї - це туєва тля. Як тільки вона з'являється на хвої, рослину слід обробити інсектицидами. Підійдуть Актара або Децис. Після 7-10 днів процедуру обробки необхідно повторити для запобігання подальшої появи попелиці.

Туя Тедді в ландшафтному дизайні фото

Туя Тедді - прекрасний варіант для використання в ландшафтному дизайні. Даний підвид західної туї був створений саме для застосування в оформленні різних територій, щоб надати їм екзотичності та шарму. Адже туя Тедді має невелике зростання і незвичайну форму крони.

Туя Тедді використовується в таких дизайнерських оформленнях:

 • альпінарії;
 • міські сквери;
 • домашні сади;
 • кам'янисті сади;
 • паркові зони;
 • сади в японському стилі.

Туя Тедді - дивовижний хвойний чагарник, що має пишну форму. Він буде не тільки красиво виглядати на самоті, а й доречно впишеться у вже готову композицію. Композиція може складатися як з родичів туї, так і бути розбавлена різними рослинами.

Вирощувати рослину можна як у відкритому грунті, так і в різних контейнерах, які можна розставити по ділянці або в приміщеннях.

Висновок

Туя Тедді - вічнозелений чагарник, повз якого складно пройти. Він дуже витривалий і не примхливий у догляді. Прикрашений їм сад або клумба завжди буде привертати до себе увагу.

Подібні товари
Туя Холмструп Туя Холмструп
Туя Глобоза Туя Глобоза
Туя Вудварді Туя Вудварді