Форма:
Ціна:
Місце посадки:
Колір листя:
Особливості дерев:
Вид саджанця:
Контейнер:
Розмір:
0
Корзина

Туя Купити тую Туя ціна

Туя Рейнголд (Thuja Rheingold)

Туя Reingold
Туя Рейнголд

Ціна від 64 грн

Є в наявності

К-сть
60+ Запитувати у менеджера
80+ Запитувати у менеджера
100+ Запитувати у менеджера
120+ Запитувати у менеджера
140+ Запитувати у менеджера

Опис і особливості туї Рейнголд

В оформленні садових ділянок чільне місце займає туя. У помірному кліматі застосовується західна туя Рейнголд, декоративний хвойний чагарник, виведений селекційним шляхом в Німеччині. Свою назву рослина отримала від ботаніка Карла Ліннея в 1753 році, яка дослівно перекладається як "золотий дощ", що є точним описом її видимого образу.

Сорт успадкував морозостійкість і невибагливість. Рослина вважається вічнозеленою, термін проростання - понад 200 років.

Основні характеристики

Форма

Туя Рейнголд росте у вигляді карликового чагарнику, має густу крону, яка протягом зростання змінює свою форму. У перші роки крона має округлу або кулясту форму. Надалі вона стає схожою на конус. Крона добре піддається формуванню при стрижці.

Швидкість зростання

Зростає чагарник повільно, за рік виростає на 6 см. До 10-річного віку рослина має висоту 1,2 м. Максимальна висота туї - 3 м, яку вона досягне в 35-40 років.

Колір хвої

Забарвлення хвої змінюється в залежності від пори року. В середині літа хвоя Rheingold стає яскраво-жовтого кольору, з настанням осені забарвлення стає коричневого відтінку.

Яскрава декоративність чагарника підкреслюється нерівномірністю забарвлення хвої, яка в нижній частині крони зелена, а у верхній частині переходить в золотистий колір.

Шкідники

Туя Рейнголд відрізняється стійкістю до дії шкідників:

  • ложнощитовка - це маленька, схожа на щит, комаха. При ураженні - блідне листя, рослина жовтіє. Необхідно обробити чагарник інсектицидом широкого класу дії;

  • моль-пістрянка. Симптоми - темні плями на гілках, які швидко поширюються. При появі шкідника краще обробити тую препаратами, в яких міститься піретроїд;

  • туєва тля селиться на хвої і поглинає соки, що може стати причиною опадання хвої і загибелі культури. Лікується інсектицидами.

Грунт

Туя Рейнголд комфортно розвивається в легкому торф'янистому грунті, що містить невелику кількість піску. Грунт із слабокислою реакцією 5-6 одиниць. Якщо кислотність вище норми, в грунт для посадки додають гашене вапно, доломітове борошно або кальцит.

підживлення

Після посадки в грунт тую не підживлюють 2 роки, оскільки досить тих добрив, які були внесені під час посадки.

Для весняного підживлення туї підійдуть спеціальні добрива для Кипарисових або "Кеміра-універсал", а також органічні добрива у вигляді компостів і торфу верхового.

Влітку проводять позакореневе підживлення шляхом обприскування хвої чагарнику активаторами росту і фітогормонами.

В осінній період за 3-4 тижні до заморозків можна підживити рослину мінеральним розчином - 15 г суперфосфату і 10 г калієвої селітри на 10 л води.

Полив

Туя Рейнголд має середню посухостійкість. У перші місяці після посадки полив повинен бути регулярним, не менше 1 відра води в тиждень під рослину. Дорослі рослини вимагають поливу два рази на місяць по 15-20 л. У спекотну суху погоду необхідно дощування, при якому зволожується не тільки земля навколо рослини, але омивається крона. Полив проводиться вранці або ввечері, дощування при сухій погоді можливе кожен день.

Розпушування

Рихлити ґрунт треба на наступний день після поливу. Розпушування виробляється в пристовбурної зоні на глибину близько 10 см. Це прискорює доступ вологи і кисню до коренів чагарнику.

Одночасно проводиться прополка і мульчування. В якості захисного шару застосовується торф, компост або соснова тирса. Мульчування захищає коріння від перепаду температури і зберігає вологу в ґрунті.

Зимостійкість

Дорослі особини туї Рейголд є морозостійкими. Перед зимівлею їх рясно поливають і утеплюють пристволову зону торфом і опалою хвоєю. Крону обв'язують стрічкою, щоб гілки не пошкодити під вагою снігу.

Молоді рослини потребують утеплення. Їх також мульчують, обв'язують крону і утеплюють покривним матеріалом.

Посадка туї Rheingold

Вибір місця і підготовка грунту

Декоративність туї в густоті і яскравості крони, для зростання якої необхідно достатнє освітлення. Тому місце для посадки повинно бути в легкій тіні або на не дуже освітленій ділянці.

Якщо посадити чагарник в густій ​​тіні, то крона погано ростиме і не матиме яскравого забарвлення.

Ділянки для посадки туї Rheingold не повинні розташовуватися в місцях з близьким заляганням грунтових вод. Її садять на невеликих пагорбах з південної, східної чи західної сторін, в тихих місцях.

Підходящим для посадки рослини може бути суглинний грунт. Перед посадкою його перекопують. Ґрунтова суміш для посадки складається з дернової землі, піску і торфу в рівних частинах.

Процес посадки туї Рейнголд

Садити тую краще навесні, в травні, в прогрітий грунт. Заздалегідь готують посадочні ями, розмір яких повинен бути в два рази більшим, від розміру кореневої системи і земляного кому. Ширина ями може бути 60-80 см, а глибина до 1 м.

На дні ями роблять дренаж товщиною 15-20 см з великого гравію знизу і гальки зверху. Дренаж допоможе уникнути скупчення вологи в кореневій системі.

На дренаж насипають половину підготовленої заздалегідь поживної суміші, що складається з торфу, дерну і піску в співвідношенні 2:1:1. В середину на грунт ставлять саджанець туї і присипають його тією грунтовою сумішшю, яка залишилась, щоб коренева шийка виявилася врівень з поверхнею землі.

Після посадки саджанці поливають і мульчують.

Розмноження туї Рейнголд

Розмноження з насіння

Насіннєвий спосіб розмноження туї Рейнголд - трудомісткий і тривалий процес, який може розтягнутися на 3-4 роки.

Зібрати насіння треба з дозрілих шишок і висушити їх. Посадковий матеріал висівається в контейнери з зволоженим живильним грунтом, покривається плівкою і залишається на ділянці замовити для природної стратифікації, тобто витримці посіву в холоді.

Навесні, після повного прогрівання грунту, з'являються перші сходи. Сіянці необхідно регулярно зволожувати і підгодовувати комплексними мінеральними добривами.

Рослини, які підросли, пересаджують в грунт, продовжуючи полив і додавання добрива. На третій рік саджанці Rheingold виростають до 50 см.

Живцювання

Найпростіший спосіб отримання великої кількості саджанців - це живцювання. Для нарізки береться 2-3-річна здорова рослина з розвиненою кроною.

Нарізаються живці довжиною 15-20 см з залишком старої деревини, зрізи обробляються стимулятором росту - Епін або Корневином. Потім живці висаджуються в контейнери з зволоженим живильним грунтом з дернової землі, торфу і піску.

Ємності з живцями поміщають в теплицю з температурою +23 градуси. При подальшому регулярному зволоженні шляхом обприскування і 30-хвилинному провітрюванні та розпушуванні через 2-3 місяці з'являться масові пагони.

Через 1,5 року після вкорінення живці висаджують на садову ділянку.

Туя Рейнголд (Rheingold) в ландшафтному дизайні

Це декоративна рослина завдяки своїм невибагливим якостям, ідеальній формі яскраво пофарбованої крони широко використовується для прикраси ландшафтного дизайну садових ділянок, міських парків.

Чагарник використовується для посадки уздовж огорож, доріжок, алей, може служити фоном для інших рослин.

Туя Рейнголд добре виглядає в багатоступеневих композиціях, альпійських гірках в поєднанні з мохами, ялівцями, вереском.

Подібні товари
Туя Sagrada Туя Sagrada
Туя Spiralis Туя Spiralis
Туя Sunkist Туя Sunkist