Форма:
Ціна:
Місце посадки:
Колір листя:
Особливості дерев:
Вид саджанця:
Контейнер:
Розмір:
0
Корзина

Туя Купити тую Туя ціна

Туя Холмструп (Thuja Holmstrup)

Туя Холмструп

Ціна від 79 грн

Є в наявності

К-сть
50-60 см 190 грн Купити
80+ Запитувати у менеджера Купити
100+ Запитувати у менеджера Купити
120+ Запитувати у менеджера Купити
140+ Запитувати у менеджера Купити

Опис, фото і особливості

Туя Холмструп - хвойна рослина вузької пірамідальної форми з густою хвоєю. Туя відноситься до рослин, які повільно зростають. Максимальний річний приріст у висоту становить 10-12 см, в ширину - 4 см. До зрілого віку, близько 200 років, досягає максимум 4 метрів. Зимостійка, добре переносить затінок. Зберігає конічну форми без регулярної стрижки і не потребує формування крони. Тую Холмструп відносять до найпоширеніших видів західних туй на території України.

Характеристики

Туя Холмструп - ідеальний варіант для початківців садівників. Рослина не вимагає підвищеної уваги і відмінно виглядає на будь-якій ділянці.

Форма

Тую відносять до низькорослих. Крона правильної колоновидної форми.

Група рослин

Хвойне дерево Thuja Holmstrup

Габітус

Правильної конічної форми.

Висота / діаметр

Висота дорослої рослини не перевищує 2-3 метрів. Конічна крона розростається до 1 м в діаметрі.

Пагони

Молоді пагони плоскої форми. Розташовуються близько один до одного. Короткі.

Хвоя

Бічні гілки кучеряві, щільно прилягають між собою, за рахунок чого формується дуже густа і щільна крона. Ризик поранення від рослини на ділянці відсутній - хвоїнки округлі, ніжні, м'які, ніжно-зеленого кольору.

Коренева система

Характерне поверхневе розташування кореневої системи.

Світло

Віддає перевагу сонячним ділянкам, але й добре росте на затінених. Під впливом сонячних променів хвоя не змінює забарвлення. У тінистих місцях крона не змінює форму, але туя Holmstrup значно рідшає.

Вологість

Віддає перевагу помірній вологості без застою поверхневих вод і пересихання грунту.

Вид грунту

Добре зростає на дренованих грунтах із слабокислим і слаболужним середовищем. Добре приживається на вапнякових грунтах.

Морозостійкість

Оптимальна кліматична зона зростання - 4. Нормально переносить заморозки.

Туя західна Холмструп - посадка і догляд

Для посадки на власній ділянці рекомендується вибирати акліматизовані саджанці з місцевих розплідників. Такі рослини продають із закритою кореневою системою, що гарантує гарну приживлюваність при будь-яких погодних умовах.

Хороший саджанець:

 • міцний, з пружними гілками;
 • яскраво-зелений, хвоя не обсипається;
 • з гнучкою кореневою системою.

Оптимальне місце для посадки туї - добре освітлене з усіх боків, захищене від вітру і протягу. Досвідчені садівники садять тую в місцях, де прямі сонячні промені потрапляють безперешкодно з усіх боків.

Кращий грунт для посадки туї Холмструп з показником кислотності 4,5-6,0 Ph. Правильний склад грунтової суміші:

 • 2 частини дернової землі;
 • 1 частина піску;
 • 1 частина торфу.

Габарити ями для стандартних саджанців 60х60 см, в глибину 80 см. Під час висадки на постійне місце, молоду рослину переносять разом із земляною грудкою. Заглиблення роблять таким чином, щоб коренева шийка перебувала точно на рівні землі.

Процес посадки туї Холмструп включає такі етапи:

 1. На дно посадкової ями укладають шар дренажу 15 см з річкової гальки.

 2. Засипають шар родючого грунту на 1/3 ями, рясно поливають.

 3. Вносять 500 г нітроамофоски або комплексних добрив.

 4. Саджанець із земляною грудкою опускають в лунку, не пошкоджуючи корінь.

 5. Засипають залишком ґрунтової суміші, поливають, ущільнюють грунт.

 6. Мульчують навколокореневе коло соломою, тирсою, хвойної тріскою.

Оптимальні терміни посадки туї - за місяць до настання стійких холодів.

Тую Холмструп відносять до невибагливих, морозостійких рослин, які вимагають мінімального догляду. В посушливі літні періоди молоду рослину поливають 2 рази в тиждень. Витрати води під одне деревце - 7-10 л. Добре відгукується на вечірнє дощування 1 раз в 2 тижні.

Надлишок азотних добрив в грунті під туями викликає активне розростання, але порідіння крони. Рослини, висаджені за всіма правилами разом із земляною грудкою, в перший рік життя не підживлюють. Першу підгодівлю проводять на другий рік життя в квітні-травні. Під кущ вносять 50-70 г/м2 комплексних добрив для хвойників.

Восени біля пристовбурного кола прибирають стару мульчу, і замінюють її на нову. Оптимальний шар 20 см. В кінці січня молоді саджанці обов'язково загортають крафт-папером. Це допоможе уникнути опіків від активного весняного сонця. При очікуванні суворої затяжної зими кущі туї рекомендується захистити ялиновим гіллям. На практиці, доросла туя Холмструп нормально зимує при температурі -30 ° С. В період сильних снігопадів для запобігання розлому крони, рослину пов'язують широкою стрічкою з мішковини.

Шкідники і хвороби

Щодо інших порід хвойних рослин, туя Holmstrup стійка до хвороб і шкідників. Основну небезпеку для туї несе надлишкове перезволоження грунту. Рослина схильна переважно грибковим захворюванням. Регулярна санітарна чистка крони від сухостою та гниючих гілок стане хорошою профілактикою.

Найбільшого поширення набули такі захворювання:

 1. Кабатіновий некроз. Уражені молоді пагони набувають цегляно-червоного забарвлення, ділянки кори відмирають. Поширення захворювання починається зверху вниз. Зрілі спори покривають пагони чорними нитками.

 2. Буре шютте. Хвороба розвивається взимку під товстим шаром снігу. Після сходження снігового покриву, з'являються уражені бурі гілки, склеєні між собою.

 3. Діплоідоз. Уражається повністю вся рослина. Колір кори не змінюється, зелені гілки стають червоно-бурими.

Для боротьби з грибковими ураженнями туї, дорослу рослину обприскують антигрибковими препаратами з високим вмістом міді. Уражені частини рослини знищують.

Серед комах-шкідників найбільшу небезпеку туї Холмструп несе хрущ. Одна личинка за день обгризає до 30 см кореневої системи. Метод боротьби - підлив куща препаратами імідаклоприду.

На хвою дорослої рослини може нападати туєва тля і ложнощитівка. Уражені пагони жовтіють і поступово відмирають. Хворі саджанці обприскують інсектицидами 2-3 рази з інтервалом 5-7 днів.

Туя Холмструп в ланфшафтном дизайні

Ландшафтні дизайнери використовують тую Холмструп для створення контрастних композицій з хвойних чагарників, для декорації окружності альпійської гірки, біля штучних водойм.

При належному терпінні і своєчасному догляді, туя Холмструп стане відмінним матеріалом для створення декоративних живоплотів. Як для одиночних і групових посадок, так даний вид західної туї підійде для зонування ділянки і в якості фону для декоративно-листяних рослин. Особливо добре туя Холмструп виглядає, як зелений фон в розаріях.

Шанувальники топіарного мистецтва гідно оцінять здатність туї рости в декоративних горщиках в живильній грунтово-суміші. При необхідності створення певної форми крони, туя легко переносить обрізання, не більше 1-3 пагону. Рослину застосовують для формування самих незвичайних архітектурних форм. Thuja Holmstrup здатна оживити будь-яку присадибну ділянку, сквер, парк.

Подібні товари
Туя Глобоза Туя Глобоза
Туя Вудварді Туя Вудварді
Туя Смарагд Туя Смарагд