Форма:
Ціна:
Місце посадки:
Колір листя:
Особливості дерев:
Вид саджанця:
Контейнер:
Розмір:
0
Корзина

Туя Купити тую Туя ціна

Туя Глобоза (Thuja Globosa)

Компактні хвойні чагарники можуть прикрасити будь-яку дачну ділянку. Саме туя Глобоза є однією з найкращих і популярних претенденток на прикрасу саду або ж дачі. Крім красивого зовнішнього вигляду, туя приваблива ще тим, що не вимагає до себе особливого і складного догляду.

Туя західна Globosa купити
Туя Глобоза

Ціна від 55 грн

Є в наявності

К-сть
15 см 55 грн Купити
50+ Запитувати у менеджера Купити
60 см 469 грн Купити
70+ Запитувати у менеджера Купити

Опис і особливості

Туя Глобоза є вічнозеленим чагарником. Це сорт західної туї. Користується великою популярністю у ландшафтних дизайнерів і садівників.

Стала затребуваною завдяки своїй невибагливості до умов вирощування. До того ж чагарник має дуже привабливий зовнішній вигляд.

Найбільш поширена на Заході, а й в Україні останнім часом дуже часто стала зустрічатись. Вона прикрашає сади, парки і сквери. Вирощування цього чагарнику почалося в 1874 році.

Особливістю хвої є її щільність і те, що вона може змінювати свій колір залежно від пори року. Наприклад, навесні у неї світло-зелене забарвлення, з настанням літа вона стає темно-зеленою, а восени і взимку - коричнева.

Крім привабливого вигляду, від хвої туї Globosa виходить дуже приємний аромат.

Характеристики

Ареал

Ареалом проживання цієї туї прийнято вважати Північну Америку.

Походження / Історія

Батьківщиною туї Глобоза є Північна Америка, а також Канада. Саме на кордоні між цими двома державами, в штатах Кароліна, Вірджинія і на канадській території, вперше було помічено це дерево, яке росло в умовах дикої природи.

Корінні аборигени, які проживають в цій місцевості, прозвали його «американським деревом життя». Що цілком логічно, адже чагарник не тільки дуже красивий, але і володіє дивовижними особливостями. З цих причин, туя була привезена американцями в Старий світ, після чого і почалося її поширення по інших континентах.

Коли вона з'явилася на території України та СНГ, то найчастіше її можна було зустріти на узбережжі Чорного моря. Але з часом, під впливом тривалих революцій поширилася по всій території Чорного моря.

Форма

Крона цього чагарнику має округлу кулясту форму.

Розміри (висота / діаметр)

Дорослий екземпляр туї Глобоза не перевищує у висоту 1,8 м. Ширина густої «шапки» становить приблизно 1,5 м.

Швидкість зростання

Дерево росте дуже повільно. Річний приріст як у висоту, так і в ширину становить близько 5 см.

Хвоя

Хвоя Thuja Globosa має лусочки, у яких зелений колір зі слабким лимонним відтінком. Луска дуже приємна на дотик, чого не можна сказати про голки інших хвойних дерев.

Плоди

У шишок довгасто-яйцеподібна форма. Рідкісні, спочатку зеленого кольору, а потім змінюють його на коричневий. Їх довжина становить приблизно 1 см.

Коренева система

Коренева система у туї Глобоза густа і луската. У літній період вона золотисто-жовтого кольору, а взимку - бурого.

Ставлення до світла

Найбільше любить сонячні місця і легку півтінь. Має властивість зеленіти в тіні.

Посадка і догляд за туєю західною Глобоза

Хоч рослина і є невибаглива, але доглядати за нею все одно необхідно. Якщо цього не робити, то це може позначитися на декоративності туї і на тривалості її життя.

Грунт

Віддає перевагу родючим суглинкам. Добре росте на багатих поживними речовинами грунтах, а також на кислих.

Підживлення

Підживлення залежить від грунту, в якому росте дерево. Якщо земля бідна за своїм органічним складом, то підгодовувати чагарник необхідно буде на третій рік його зростання. В якості добрива можна використовувати компост, який слід укладати на глибину 10 см. Після того, як було внесено добриво, грунт навколо стовбура дерева рекомендується вкрити сосновою корою.

Підгодовувати тую Globosa можна коров'ячим або ж кінським перегноєм. Якщо такої можливості немає, то підійде і перегній з листя. Можна використовувати готові добрива, які продаються в спеціальних магазинах. У їх складі знаходиться велика кількість калію, фосфору і мінеральних речовин. В такому випадку необхідно проводити два підживлення за один сезон.

Полив

Поливати рослину слід рясно і регулярно. Але потрібно стежити за тим, щоб не було надлишку вологи, так як це погано позначиться на чагарнику. Те ж саме стосується і її нестачі.

Поливати тую західну необхідно один раз в тиждень. Коли на вулиці стоїть спекотна погода, то кількість поливів потрібно збільшити.

Розпушування

Розпушування має бути не глибоким - 8-10 см. Проводиться після поливу і прополювання бур'янів, які розрослися під молодими посадками.

Мульчування

Мульчування рекомендується проводити з використанням торфу або ж подрібненої деревиною. Шар повинен становити 7 см.

Обрізка

Обрізати чагарник необхідно навесні. Після цього його обов'язково потрібно удобрити, а також обробити фунгіцидом. Завдяки цьому нові пагони будуть відростати рівномірно. До того ж це захищає тую від різних грибкових захворювань.

Шкідники і хвороби

Всі вічнозелені хвойні чагарники, в тому числі і туя Глобоза, славляться своїм стійким імунітетом до хвороб і різних шкідників. Але якщо за деревом неправильно доглядали і не дотримувалися агротехніки, то можуть виникнути серйозні проблеми. Наприклад:

  1. Фітофтороз - захворювання можна визначити по тому, що пагони рослини починають темніти і стануть мягкими. З'являється характерний і дуже сильно виражений гнильний запах.

  2. Грибкові інфекції, які викликані пліснявими грибами. Вони можуть виникнути через те, що грунт надмірно зволожували. Їх небезпека полягає в тому, що через них починають швидко відмирати пагони, які були вражені грибком.

  3. Хибна щитівка - це комаха, яке вражає кору чагарнику. Можна помітити по тому, що на корі утворилися жовті горбки, які стрімко збільшуються в своїх розмірах. Через це спостерігається поступове руйнування і деформація кори туї Globosa.

  4. Іржа - в такому випадку хвоя чагарнику починає темніти. Спочатку зелені лусочки стають коричневими, потім бурими. У запущених випадках набувають чорний колір і починають опадати.

Туя Глобоза в ландшафтному дизайні

Цей чагарник дуже полюбився ландшафтним дизайнерам. Вони використовують його в одиночних посадках на ділянці. Також широко застосовується в складі різних ландшафтних композицій. Часто тую висаджують в якості формування вічнозеленої живоплоту невисокого зросту.

Туя Глобоза - це вічнозелений чагарник, батьківщиною якого є Америка. Здобув популярність через те, що є невибагливим у відході, а також володіє красивим зовнішнім виглядом і приємним ароматом.

Подібні товари
Туя Вудварді Туя Вудварді
Туя Смарагд Туя Смарагд
Туя Брабант Туя Брабант