Форма:
Ціна:
Місце посадки:
Колір листя:
Особливості дерев:
Вид саджанця:
Контейнер:
Розмір:
0
Корзина

Туя Купити тую Туя ціна

Туя Даніка (Thuja Danica)

Невибагливе, але ефектне хвойне дерево часто стає бажаним на ділянці. Секрет туї Даніка полягає у вишуканому зовнішньому вигляді, нескладному догляді, позитивним впливом на організм. Туя Даніка здатна сама себе захищати від мікробів, фітонциди, які виділяються у неї, сприяють посиленню імунітету людини.

Туя Даніка

Ціна від 55 грн

Є в наявності

К-сть
10-20 см 190 грн Купити
25 см 250 грн Купити
30-45 см 290 грн Купити

Опис і особливості

Туя Даніка є довговічним хвойним чагарником, що належать до голонасінних. Здатна відлякувати від себе паразитів завдяки своїм властивостям. Може дуже довго жити при правильному догляді.

Характеристики

Розглянемо характеристики туї.

Форма

Туя Даніка має кулясту форму. Дикі види можуть мати крону у формі піраміди.

Швидкість зростання і розміри

Вважається карликовим деревом, має скромні розміри. Доросла рослина зазвичай не перевищує 80 см у висоту. За рік виростає в середньому на 5 см.

Форма і колір хвої

Хвоя у здорової рослини зеленого кольору, піднесена вгору, що створює ефект пухнастості. З плином часу, хвоя стає лускатою. Для збереження яскравого відтінку застосовуються добрива. До осені хвоя може пожовтіти.

Ставлення до світла

Боїться безпосереднього впливу сонця, але без нього не буде розвиватися туя Danica повноцінно, тому потребує освітленого місця зростання.

Кора

З кори робиться цілющий чай, що говорить про її позитивні властивості. Пористість невелика, тому туя при нормальних умовах стійка до гниття.

Шишки

Цвітіння чагарнику майже непомітно. Можна побачити коричневі шишки, діаметр яких менше 1 см. Насіння не годяться для розмноження.

Коріння

Для благополучного розвитку рослини необхідна здорова коренева система. Декоративність рослини залежить також від її стану кореневої системи. Розпушування, волога і підгодівля є супутниками правильного розвитку туї Даніки.

Морозостійкість

Відрізняється морозостійкістю, але молоді чагарники потребують укриття на зиму мішковиною.

Посадка туї західної Даніка

Туя Даніка може вирощуватися будинку і на ділянці, що забезпечується її компактністю. Виростити тую можна з:

 • насіння;
 • держака;
 • саджанця.

Насінням розмножуються дикі туї, для вирощування культурної рослини цей спосіб не підійде.

Для вирощування на своїй ділянці західної туї Даніки підійде розмноження живцями:

 1. Зрізаються гілки без голок.
 2. Гілки поміщаються в воду на кілька годин.
 3. Проводиться дезінфекція зрізів гілок марганцівкою.
 4. Живці поміщаються в суміш дерну, піску і торфу.

Живці часто вирощують в тепличних умовах, які досягаються шляхом закриття банкою або пакетом горщика з рослиною. Щоб не опустити загнивання держака, необхідно періодично провітрювати його. Вода, якою обприскують посаджені черешки туї Danica, повинна мати кімнатну температуру. Через кілька тижнів живці здатні рости без тепличних умов. Перед цим треба поступово збільшувати час провітрювання. Також поступово треба привчати живці туї до вуличних умов і клімату, виносячи на подвір'я і поступово збільшуючи час перебування туї поза домом. Коли настає час пересадки у відкритий грунт, краще вибрати дерен з домішкою торфу і піску.

Важливим етапом є вибір місця посадки туї. У тіні вона не втратить свої декоративні властивості, тому слід вибрати більш освітлену ділянку, але без прямих променів сонця. Також не варто садити тую Даніка на протязі. Посадку краще проводити в несонячний час доби.

Після визначення місця проводиться безпосередньо посадка:

 1. Робиться ямка близько 70 см завглибшки.

 2. На дно ями викладається пісок і щебінь. Особливо актуальний цей пункт для місць, розташованих поруч з грунтовими водами.

 3. Якщо грунт легкий, то допускається заміна щебеню на торф.

 4. Додається добриво.

 5. В яму поміщається туя Danica, розправляються коріння, присипається грунтом.

Поливати потрібно раз в 7 днів, але більше 10 літрів за один полив. З плином часу обсяг води зменшується. Необхідно стежити за харчуванням грунту, на виснаженому туя не зможе нормально рости.

Хорошим варіантом буде посадка туї у вигляді саджанця. Плюси цього способу в тому, що можна взяти саджанець з розплідника в тому ж районі, куди буде висаджуватися туя. Це гарантує пристосованість рослини саме до цього клімату.

Догляд за туями Danica

Дерево не є вимогливим, але дотримання основних правил дозволить туї довше радувати своїм здоровим виглядом:

 1. Полив. Туя Danica воліє зволожений грунт. Відразу після посадки слід забезпечувати дерево раз в тиждень як мінімум десятьма літрами води. Протягом місяця полив скорочується. У посушливу погоду слід збільшити надходження води дереву, в той же час не можна допускати перезволоження і заливання туї в звичайний час.

 2. Освітлення. Туя боїться прямих сонячних променів, які можуть привести до висушування. Ще однією небезпекою, що виходить від сонця, є опіки. Холодними ночами на туї може бути утворена кірка льоду, яка заламлює промені сонця, випалюючи дерево. Воду слід струшувати, або інакше убезпечити тую Даніка. Рішенням може стати захисний каркас з натягнутою мішковиною.

 3. Підживлення. Підійдуть і комплексні мінеральні добрива, і органічні. Кращий час для добрива - середина весни. У разі внесення підгодівлі немає необхідності удобрювати тую протягом декількох років. Якщо грунт сприятливий, додаткова підгодівля може бути необов'язковою.

 4. Захист від морозів. Туя Danica потребує укриття на час холодів, особливо перші кілька років після посадки. Перед укриттям слід мульчувати грунт біля стовбура. Для дорослих дерев, які старше п'яти років, обов'язковим є тільки мульчування.

 5. Обрізка. Один з обов'язкових заходів, що проводяться навесні. Необхідно позбутися засохлих гілок, хвої, поламаних вітром або снігом частин дерева. Також може проводиться обрізка, спрямована на коригування кулястої форми чагарнику.

Хвороби і шкідники

Багато потенційних шкідників обходять стороною тую через те, що містяться в ній ефірні масла. Невідповідні умови зростання становлять велику небезпеку, оскільки тягнуть за собою ослаблення туї. У такому стані вона більш уразлива і може бути атакована шкідниками. До подібних наслідків може привести надмірний полив, недостатнє харчування, висушування прямими променями сонця. Хвороби:

 1. Шютте. Неправильний догляд може привести до цього грибкового захворювання. Особливу загрозу становить для молодих рослин. Захворювання Шютте можна розпізнати по опадаючій і темній хвої. Справитися з напастю допоможе обприскування бордоською рідиною.

 2. Фітофтора. Небезпечне грибкове захворювання, здатне привести до загибелі рослини. Хвоя, кора тьмяніють і сіріють, стовбур втрачає твердість. Захворювання виникає через поганий дренаж грунту або наявності грунтових вод. При ураженні фітофторою чагарник викопується і спалюється, грунт знезаражується або заміняться на новий через наявність грибка в грунті. Для профілактики рекомендуються фунгіциди.

 3. Бура цвіль і гниль. Виникає через надлишок вологи. Якщо ураження збільшуються, то необхідно повністю викопати рослину і знезаразити грунт.

 4. Іржа. У молодих кущів ризик захворювання вище, ніж у дорослих представників. Виникнути може через надлишок вологи, сухої погоди, неправильного догляду. Пошкоджені частини туї підлягають видаленню.

Існує кілька найпоширеніших шкідників туї Даніки:

 1. Павутинний кліщ. Викликає осипання хвої. Неважко дізнатися про його присутність по обплутаній павутинням рослині і жовтих плямах на хвої. Для рослин, які ростуть на сухому грунті, заходом профілактики стане додаткове обприскування холодною водою з метою зволоження. Після виявлення павутинного кліща слід обприскати рослину настоєм часнику або кульбаби. Якщо пошкодження великі, то допоможе використання акарицидів.

 2. Туєва тля. Про появу шкідника можна дізнатися по жовтій опадаючій хвої. Попелиця живе колоніями, являє собою сіро-коричневу невелику комаху. Часто позбутися попелиці можна шляхом знищення мурах неподалік. Існує зв'язок між мурахами і попелицями: мурахи захищають тлю від хижаків і харчуються її виділеннями. Також можна піддати щотижневій обробці мильним розчином пошкоджені частини дерева. Слід уникати попадання розчину в грунт. У боротьбі з тлею також застосовується обприскування інсектицидами.

 3. Довгоносики. Під удар потрапляють коренева система і пагони. Через життєдіяльність довгоносиків туя місцями набуває коричневих відтінків. Інсектициди здатні знищити небажаних гостей туї, також необхідно вапнувати грунт.

 4. Туєва моль пістрянка. Личинки комахи вгризаються в дерево, завдаючи йому ушкодження. Позбавити рослину від молі допоможе обрізка. Дієвим засобом є обробка туї засобами з пиретроідами.

 5. Ложнощитовка. Про появу шкідника свідчать жовті виразки на корі туї. Чи врятують чагарник спеціальні препарати і той же, що і у випадку з попелиць - мильний розчин.

Розмноження

Розмноження вегетативне. Насінням культурна туя не розмножується, вони безплідні, для цього використовуються живці.

Фото туї кулястої Даніка в ландшафтному дизайні

Туя Даніка відмінно вписується в багато дизайнерських рішень для ділянки. За допомогою симпатичного кулястого чагарнику можна створити безліч композицій:

 • діжкова рослина;
 • прикраса входу;
 • альпінарії.

На фото композицій з використанням кулястої туї Даніки видно великий потенціал чагарнику в ландшафтному дизайні.

Висновок

Слід не забувати, що при всій невибагливості туї, за нею потрібний правильний догляд. Необхідно стежити за станом хвої, помічати на ранніх стадіях захворювання рослини і позбавлятися від них, в такому випадку ділянка буде завжди прикрашена вічнозеленими туями Danica.

Подібні товари
Туя Колумна Туя Колумна
Туя Тедді Туя Тедді
Туя Холмструп Туя Холмструп