0
Корзина

Туя Купити тую Туя ціна

Чому жовтіє туя?

Туї досить часто використовуються для озеленення ландшафтного дизайну. Незважаючи на те, що ці рослини відрізняються стійкістю до різних хвороб і шкідників, іноді може виникнути така проблема, як пожовтіння туї. Чому це відбувається і що робити в такій ситуації розберемо нижче.

Сезонне зміна забарвлення в туї

Деякі сорти туй можуть змінювати своє забарвлення залежно від сезону. Туя західна (Thuja occidentalis) і туя велетенська (T. plicata) в зимові місяці змінюють своє забарвлення на золотисто-бронзове. Туї таких сортів як Brabant, Columna і Holmstrup фарбуються в коричневі кольори, а ось сорт Smaragd навіть при лютих зимових морозах зберігає своє яскраве забарвлення. З огляду на це, до зміни забарвлення туї в жовтий колір необхідно ставитися серйозно і якомога швидше постаратися встановити причину.

Сонячні опіки

Одна з найпоширеніших причин пожовтіння туї та інших хвойних - весняний сонячний опік. У весняні дні сніг ще лежить, а сонце починає світити все яскравіше. Відбиваючись від снігу, сонячні промені стають все інтенсивнішими. Дерево туя ж, в цей час, після зимівлі, ослаблена і чутлива, саме тому вона легко може отримати сонячний опік.

Помилки при посадці або догляді за туями

У деяких випадках причиною пожовтіння хвої може стати неправильна посадка. А саме ситуація, коли дерево посаджено на неправильну глибину. Наприклад, висаджуючи тую, корову шийку оголюють або ж навпаки занадто заглиблюють. Крім цього, проблема пожовтіння листя зустрічається, якщо кілька дерев посаджено занадто близько один до одного і їм просто не вистачає місця для зростання. Єдиний вихід в такому випадку - пересадити рослину в інше місце.

Недолік поживних речовин в грунті

Іноді причиною пожовтіння туї стає занадто маленька кількість поживних елементів. Щоб запобігти цьому, періодично дерево підгодовують. Починати підгодівлю потрібно мінімум через два роки після висадки, однак не варто використовувати для цього свіжий гній.

Надлишок або нестача світла та вологи

Вічнозелені туї люблять зволожений грунт, але в той же час вони не переносять, коли волога починає застоюватися. Також поруч з місцем посадки рослини не повинні занадто близько проходити грунтові води.

Поливати дерево рекомендується раз в тиждень, в особливо спекотні літні дні - двічі в тиждень. Для того, щоб волога не затримувалася в грунті, землю біля дерева необхідно мульчувати. У літні місяці це робиться за допомогою торфу, в зимові - тирсою. Якщо полив буде занадто рідкий, то дерево почне жовтіти і сохнути.

Вплив тварин

Багато тварин люблять мітити свою територію. Постійне потрапляння сечі собак або кішок на стовбур дерева також може привести до того, що кора починає чорніти, а хвоя жовтіти. Через деякий час рослина може засохнути повністю.

Хвороби

Туї, як і інші хвойні рослини, дуже схильні до грибкових захворювань. Хвоя хворої рослини починає опадати і жовтіти.

Досить часто молоді дерева після зимівлі стикаються з такими захворюванням як буре шютте. Хвоя дерева поступово починає жовтіти, пізніше стає коричневою, а в кінці на ній з'являється сіро-чорний наліт.

Шкідники

Нерідко причиною проблеми є шкідники. Це можуть бути:

  • кліщі, побачити яких можна тільки за допомогою лупи;
  • туєва тля, ложнощитовка, моль пістрянка;
  • личинки листяної листовійки;
  • гусениці поденкоподібної мішочниці;
  • жуки-довгоносики;
  • туєвий лубоїд.

Як боротися і як допомогти рослині?

Якщо рослина жовтіє і починає засихати, їй терміново необхідно допомогти, поки це ще можливо. В першу чергу, необхідно ретельно оглянути все дерево на предмет пошкоджених гілок. Сухі, ламкі гілки - необхідно зрізати, при цьому змастивши зрізи варом. Після цього потерпіле дерево обприскують водою з додаванням препаратів, які допомагають поліпшити імунну систему рослини. Розчин необхідно розпорошувати на крону дерева щодня або раз на тиждень, залежно від ступеня ураження.

У літній період пожовклу тую вкривають лутрасилом, що захищає її від яскравих сонячних променів і зайвого випаровування вологи.

Якщо почало жовтіти і сохнути зовсім молоде дерево, його варто пересадити, так як причиною цього може бути неправильно підібране місце посадки або порушення правил посадки рослини. При пересадці обов'язково потрібно оглянути кореневу систему на наявність гнилих і уражених корінців, при необхідності обробити корневином.

Профілактика

Щоб не допустити появи такої проблеми як пожовтіння туї, необхідно дотримуватися деяких профілактичних заходів.

В першу чергу, купуючи саджанці варто докладно дізнатися про рослину, характеристики, які властиві тому чи іншому сорту. Також варто дізнатися і те, яка зміна забарвлення хвої є нормальною, а яка - ні.

Купувати посівний матеріал варто тільки в перевірених спеціалізованих розплідниках, де працівники не тільки запропонують здорові саджанці, а й дадуть всі необхідні рекомендації.

Щоб запобігти пожовтінню хвої в весняний період, необхідно правильно організувати зимівлю дерева. Восени припиняють підживлення, навколо стовбура укладають кору і опале листя шаром приблизно в 10-15 см. Гілки молодих дерев притискають до стовбура і прив'язують. Вкривати тую на зиму потрібно за допомогою нетканого матеріалу. Дерева віком понад три роки годі й вкривати.

Для того, щоб запобігти розвитку грибкових інфекцій, з настанням весни дерева обприскують фунгіцидами.

Для цього підійде бордоська рідина та інші препарати з вмістом міді. Крім цього, у весняні місяці необхідно обробляти тую спеціальними інсектицидами проти шкідників, які можуть викликати пожовтіння.

Землю навколо дерева періодично розпушують, чистять від бур'янів і обробляють від комах.

Помітивши перші ознаки пожовтіння туї необхідно якомога швидше надати дереву допомогу. Виконуючи вищенаведені рекомендації, кожен зможе виростити здорове і красиве дерево, яке буде відмінною прикрасою будь-якого саду.